EKO skola

2015./2016. māc.g.

Video par projekta tēmu:

https://youtu.be/feTjfcRz6Fo

 

 

“Ēdam atbildīgi!” projekta koordinatoru seminārs

23.novembrī starptautiskajā projektā “Ēdam atbildīgi!” iesaistīto izglītības iestāžu skolotāji atkal satiksies, lai pārrunātu aktualitātes un papildinātu zināšanas par atbildīgu pārtikas patēriņu.

Skolotāji ir iepazīstināti ar programmas metodoloģiju, kas pirmajā, izmēģinājuma gadā, vēl tiek papildināta un uzlabota, sadarbojoties ar iesaistītajām skolām. Tāpēc seminārā īpaša uzmanība tiks veltīta pieredzes apmaiņai metodoloģijas realizēšanā un turpmāko soļu apzināšanā, kā arī jaunu ideju ģenerēšanai.

Seminārs notiks mājīgajā veģetāro ēdienu kafejnīcā “Gardā pupa”, kuras saimnieks un pavārs Imants Dzelme pasākuma ietvaros iesaistīs skolotājus iedvesmojošā nodarbībā.

„Ēdam atbildīgi!” mācību programma Ekoskolām, veidota ar uzsvaru uz izglītības ciešu sasaisti ar praktisku rīcību, kas aizsākas EYD 2015 (Eiropas attīstības gads 2015) ietvaros un turpināsies arī turpmāk kā neatņemama Ekoskolas programmas sastāvdaļa. Programmā piedalās deviņas Eiropas valstis – Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

 Projekts tiks īstenots trīs gadu garumā, kopumā Latvijā iesaistot vismaz 100 izglītības iestādes.Pirmajā projekta gadā izvēlētas 20 pilotskolas. Caur dažādām aktivitātēm un izglītojošiem materiāliem, „Ēdam atbildīgi!” programma informē par globāliem izaicinājumiem un to nozīmi vietējā līmenī – reģionā, pilsētā vai ciematā. Tā veicina izpratni par efektīvu resursu izmantošanu, bioloģisko daudzveidību, klimata pārmaiņām, cilvēktiesībām un godīgu tirdzniecību; par šķietami attālinātām tēmām, kuras mēs varam ietekmēt pozitīvi vai negatīvi, mainot savus ēšanas paradumus.

Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna, ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv

Izglītības iestādes, piedaloties projektā „Ēdam atbildīgi!” saņems finansiālu atbalstu savu ideju īstenošanai no Eiropas Savienības. Dokuments sagatavots „Ēd atbildīgi!” projekta ietvaros ar finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības. Par dokumenta saturu atbild oficiālais projekta partneris un pārstāvis Latvijā – Vides izglītības fonds.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens -Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.

Ropažu vidusskola un PII Annele darbosies Ekoskolu  starptautiskā bioloģiskās daudzveidības projektā.

Lasīt

 

Vides izglītība iet roku rokā ar praktisku rīcību projektā “Ēdam atbildīgi!”

Zaļi domājoši skolotāji no 20 Latvijas skolām (arī no Ropažu vidusskolas un PII Annele) piedalīsies apmācībās par atbildīgu pārtikas patēriņu 18.septembrī, starptautiskās mācību programmas „Ēdam atbildīgi!” ietvaros.

„Ēdam atbildīgi!” mācību programma Ekoskolām, veidota ar uzsvaru uz izglītības ciešu sasaisti ar praktisku rīcību, kas aizsākas EYD 2015 (Eiropas attīstības gads 2015) ietvaros un turpināsies arī turpmāk kā neatņemama Ekoskolas programmas sastāvdaļa. Programmā piedalās deviņas Eiropas valstis – Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

Projekts tiks īstenots trīs gadu garumā, kopumā Latvijā iesaistot vismaz 100 izglītības iestādes. Pirmajā projekta gadā izvēlētas 20 pilotskolas, kuru pārstāvji tiksies ar ekspertiem Kaņepes Kultūras centrā, lai papildinātu savas zināšanas un prasmes, un uzzinātu vairāk par projekta gaitu.

Lāsma Ozola (Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs) stāstīs par to, ko nozīmē – ēst atbildīgi Latvijā, un kāpēc tas ir svarīgi – kādi ir izaicinājumi un kā tie saistās ar globālajiem pārtikas patēriņa problemātikas aspektiem.

Skolotāji tiks iepazīstināti ar programmas metodoloģiju, kas pirmajā, izmēģinājuma gadā, vēl tiks papildināta un uzlabota, sadarbojoties ar iesaistītajām skolām. Tiks stāstīts par to, kā strādāt ar pārtikas tēmu skolā un kas ir paredzēts mācību programmā.

Jana Simanovska (dr.sc.ing., Ekodizaina kompetences centrs) turpinās ar praktiskiem piemēriem un konkrētiem ieteikumiem, ko īstenot skolās, iesaistot jauniešus.

Dalībniekiem būs iespēja piedalīties ”ideju talkā” un kopīgi apspriest iespējamās aktivitātes. Pasākums noslēgsies ar ēdienu gatavošanas meistarklasi pavāra vadībā, sekojot atbildīga patēriņa principiem un izmantojot vietējus un sezonālus produktus gardas maltītes pagatavošanai.

Tā kā pārtika ir viena no mūsu pamatvajadzībām, šis temats ir nesaraujami saistīts ar daudzām vides tēmām, kuru skatīšana caur pārtikas prizmu veicina sistēmisku domāšanu un ilustrē to, kā pārtika ietekmē vidi, mūsu veselību un arī sociālos jautājumus globālā mērogā. Caur dažādām aktivitātēm un izglītojošiem materiāliem, „Ēdam atbildīgi!” programma informēs par globāliem izaicinājumiem un to nozīmi vietējā līmenī – reģionā, pilsētā vai ciematā. Tā veicinās izpratni par efektīvu resursu izmantošanu, bioloģisko daudzveidību, klimata pārmaiņām, cilvēktiesībām un godīgu tirdzniecību; par šķietami attālinātām tēmām, kuras mēs varam ietekmēt pozitīvi vai negatīvi, mainot savus ēšanas paradumus.

 Informācija:

 „Ēdam atbildīgi!” – https://www.facebook.com/edamatbildigi/timeline

Ekoskolas – http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas, http://www.draugiem.lv/ekoskolas/

 Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna, ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv

Ekoskolu koordinators Latvijā – Daniels Trukšāns, daniels.truksans@zemesdraugi.lv

 Izglītības iestādes, piedaloties projektā „Ēdam atbildīgi!” saņems finansiālu atbalstu savu ideju īstenošanai no Eiropas Savienības. Dokuments sagatavots „Ēd atbildīgi!” projekta ietvaros ar finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības. Par dokumenta saturu atbild oficiālais projekta partneris un pārstāvis Latvijā – Vides izglītības fonds.

 Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības

fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens –

Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.


Ekoskolas 2015./ 2016. mācību gada plāns

 

Ekopadomes sastāvs 2015./2016. m.g.

 

Prezidents –                     Leo Ritvars Dalbiņš – 9.kl.

Vietnieks preses jaut. –   Evija Pitkeviča – 9. kl.

Vietnieks soc. jaut. –       Endrija Krūze – 12. kl.

Vietnieks protokoliste – Ariana Kutovska – 11.kl.

 

EKOAKTĪVS

 Vides reportieri

 1. Linda Krote -7.kl.
 2. Niks Velmeris- 11.kl.
 3. Anna Rūna – Umbraško -9.
 4. Evija Pitkeviča -9.

 Fotogrāfi, filmētāji

 1. Kitija Kaņepe- 6.b
 2. Anna Bretšteina – 7.a
 3. Kitija Krūmiņa- 7.a
 4. Undīne Simbirceva – 7.b
 5. Helmuts Traviņš – 9.
 6. Jogita Tukiša -7.a

 Noformētāji

 1. Asnāte Gulbe -6.a
 2. Marta   Zukule – 6.a
 3. Eva Guļevska -6.a
 4. Ieva Koļesova -6.b
 5. Henrija Krūmiņš -6.b
 6. Annija Vīgante -8.
 7. Sabīne Circene -8.
 8. Sabīne Nikolajeva -8.

 Kultūras sekcija

 1. Niks Velmeris – 11.
 2. Nikola Klišāne -6.a
 3. Māra Jaunslaviete – 6.a
 4. Demija Vucāne -7.a
 5. Justīne Maskale -7.a
 6. Madara Ūdre -12.

 Makulatūra

 1. Niklāvs Kleins -7.a
 2. Viktors Vitkovskis- 7.a
 3. Jurģis Dulbergs – 7.a
 4. Andris Uzuleņš -7.b

 Baterijas

 1. Andris Uzuleņš – 7.b
 2. Elvis Bērziņš -7.b
 3. Elīna Graudiņa – 7.

Saimnieciskais sektors

 1. Ivars Pāvels- 9.
 2. Eduards Suveizda – 9.
 3. Edijs Vjakse -9.
 4. Elīna Sargūna- 4.a
 5. Samanta Bota – 4.a
 6. Anete Santa Grāmatiņa- 4.a

 Pašvaldības pārstāvis

 1. Antons Cibuļskis – Ropažu pašvald. pr. v.
 2. Inga Koleča – sab. attiec.

 Vecāku pārstāvis

 1. Eva Haberkorne Vimba
 2. Iveta Kondrāte
 3. Sarmīte Podziņa

 

Ropažu   Ekoskolas 

vides kodekss

 1. Ūdens- mūsu dzīvība
 2. Ja ēdīsi atbildīgi- dzīvosi veselīgi!
 3. Domā- ko ēd!
 4. Izmanto – ražots Ropažos!
 5. Samazini savu Ekoloģisko pēdu!
 6. Tiesības – izmanto!

                      Pienākumus – pildi!

                                 Atbildību – uzņemies!

Ropažu novada Ekopadomes pārstāvju tikšanās protokols 29.01.2015.

 

EKOSKOLU GLOBĀLĀS RĪCĪBAS DIENAS NO 3.-9.NOVEMBRIM

Nospied, lai atvērtos

Ropažu vidusskolas Rīcības Dienu pasākumi

Rīcības dienu pasākumi

Pasākumu plakāts

 

P9120040 (Large)     Āra klases atklāšana

Latvijā jau piekto gadu septembra otrajā svētdienā atzīmē Tēvu dienu. Ropažos pirms gaidāmajiem svētkiem par godu Tēvu dienai tika svinīgi atklāta jaunizveidotā Āra klase. Projekts tapis lielā kopsadarbībā, pateicoties idejas autorei un iniciatorei Silvijai Kantānei, Ropažu vidusskolas vadības un skolotāju atbalstam, Ropažu vidusskolas bērnu tēvu ieguldītajam, nenovērtējamajam darbam pie Āra klases praktiskās būvniecības, Ropažu vidusskolas padomes vecāku palīdzībai un Ropažu novada pašvaldības atbalstam un līdzdalībai.

Apmēram divu gadu intensīva darba rezultātā Ropažu parkā netālu no vidusskolas izveidota Āra klase, kas paredzēta, lai skolēni mācību procesu varētu apgūt radoši, nedaudz netradicionāli, svaigā gaisā un praktiski dabā.

Par klases uzbūvēšanu vislielāko pateicību jāsaka bērnu tēviem, kuri katru svētdienu strādāja pie projekta realizācijas. Āra klase ir ne vien uzbūvēta, bet arī aprīkota ar galdiem, krēsliem, elektrību un internetu.

P9120049 (Large)P9120054 (Large)

Raksts pārpublicēts no : http://www.ropazi.lv/box/pdf/2014.9.1.pdf

                        


Pages: 1 2 3 4