ETWINNING projekts

 

sertifikāts

Mūsu projektam “Sense Europe” ir piešķirts Eiropas Kvalitātes Sertifikāts!

etw_qualitylabel_63499_en-1

etw_qualitylabel_63499_en-2

Projekta etwinning noslēguma aktivitātes

 Maija mēnesī beidzas mūsu pirmais starptautiskais etwinning projekts. 3.a klase aktīvi sadarbojās ar projekta partneriem un veidoja stāstiņu “Piecas maņas septiņu etwinneru meklējumos”. Katrai skolai bija jāuzraksta daļa no stāstiņa. Mēs izvēlējāmies rakstīt par “See” – “ Redzēt”. Bez tam zīmējām ilustrācijas un ierunājām savu daļu angliski. Stāstiņš ir jau pabeigts, tagad tikai jāizveido audio vizuāls noformējums.

 Tuvojas vasara, līdz ar to pēdējais projekta darbiņš tapa par vasaru, kā mēs to redzējām, dzirdējām, saostījām, sagaršojām, sataustījām vai izjutām pagājušajā gadā.

http://www.picturetrail.com/sfx/flicks/preview/9018298

 Mums ļoti patika strādāt kopā ar skolēniem no piecām Eiropas valstīm. Nākošgad mēģināsim atkal. Aicinām arī citas klases izmantot šādu iespēju.

Skolotāja Baiba Lukaševiča

Tuvojas noslēgumam mūsu pirmais Etwinning projekts

Marta un aprīļa uzdevumi projektiņā bija saistīti ar Lieldienām. 3.klases skolēni zīmēja un veidoja aplikācijas tehnikā Lieldienu apsveikumus. Pēc tam tos lika aploksnēs kopā ar zāļu tēju maisiņiem un sūtījām uz sešām valstīm.

Arī mēs saņēmām apsveikumus gan attēlu, gan smaržīgas tējas veidā. Katram vajadzēja atminēt, kādu smaržu jūtam. Izrādījās, ka vislabākais „deguns” bija Aigaram. Tomēr angļu sūtīto tēju neatpazinām; tāpat problēmu sagādāja franču atsūtītās izkaltētās ziedlapiņas. Laikam – tulpes.

Lai pierādītu, ka mēs esam kaut ko iemācījušies projekta laikā, katram skolēnam bija jāaizpilda uzdevumu lapa un tiešsaistē jāatbild uz dažādiem jautājumiem. Atbildes vajadzēja meklēt projekta dalībnieku uzdevumos.

Vēl mums atlicis parādīt mūsu pavasari caur piecām maņām un sagaidīt kopīgi rakstītā stāstiņa- pasakas „Sense Europe” nobeigumu, jo savu daļu jau esam uzrakstījuši.

Veidojam apsveikumus:

 Draugu apsveikumi:

 Pavasara smaržas:

Garšīgais februāris etwinning projektā

 3.a klase februāra mēnesī daudz darbojās kulinārijas laukā. Vispirms mums bija jāizdomā, kā parādīt kaut ko no latviešu ēdieniem. Vēlējāmies parādīt, ka mums nav sveši arī citu tautu ēdieni.

 Rezultāts – jauka filmiņa, kas iepazīstina mūsu projekta draugus ar mūsu skolas darbmācības kabinetu. Video un foto kombinācijā redzams, cik aktīvi ikviens no 3.a klases prot darboties virtuvē, cik jauku galdu spējam saklāt, ja uzklausām skolotājas Inas padomus. Vismīļākais paldies Rimanta mammai par praktiskiem padomiem virtuvē.

Janvāra plānā bija paredzēts iepazīstināt draugus ar mūsu ziemu un sajūtām šajā gadalaikā. Gaidījām, gaidījām … un nesagaidījām ne sniegu, ne kupenas; nogulējām pat salu un aizsalušo upi. Ko darīt? Meklējām savos foto arhīvos fotoattēlus no sen aizmirstām sniegainām dienām un papildinājām kolekciju ar saviem zīmējumiem.

http://www.slideboom.com/presentations/939855/Winter-Around-Us

Ja jums interesē, kā mūsu projekts izskatās etwinning vietnē un ko ir darījuši visi projekta dalībnieki, varat atvērt saiti:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p97268

 

 

Janvāris Etwinning projektā

 

Pēc jaunā gada visi vēl esam svētku noskaņā. Janvāra tēma – “Dzirdam”. Interesanti paklausīties, kā skan “Laimīgi Jauno gadu!” angļu, latviešu, grieķu un poļu valodās

https://voicethread.com/book.swf?b=5296301

Izveidojām video “Kā mēs dzirdam moderno un tautas mūziku”.

Mūsu sadarbības partneri ievietojuši dažas PowerPoint prezentācijas par savu valstu tautas dejām un mūsdienu mūziku. Mūsu projekta noslēguma produkts būs visu šo materiālu apkopojums, tad visi interesenti varēs iepazīties ar mūsu skolas 3.a klases veikumu un projekta pārējo dalībnieku veikumu.

 

Decembris etwinning projektā

Pēdējais mēnesis gadā, Ziemassvētku tuvošanās, brīvlaiks tepat deguna galā – bet 3.a klasīte aktīvi pilda projekta uzdevumus.

Pirmais uzdevums – pabeigt video filmiņu par rudeni Latvijā, izjūtot šo gadalaiku ar piecām maņām. Mūsu veikums atrodams šeit:

Mēneša galvenie svētki – Ziemassvētki, dominēja dažādu aktivitāšu fiksēšanā. Tā mēs izveidojām īsu video par to, kā mēs izjūtam Ziemassvētkus:

Dziedājām „Klusa nakts, svēta nakts” latviešu un angļu valodā:

Saņēmām un nosūtījām Ziemassvētku gardumu receptes.

Izveidojām fotomontāžu par tradīcijām rudens periodā: Skatīt

 

Priecājāmies par saņemtajiem apsveikumiem no projekta draugiem.

 

Laimīgu Jauno gadu!

 

Skolotāja Baiba Lukaševiča

 

Novembris projektā SENSE EUROPE

Novembrī turpinām tēmu „See”(Redzēt). 3.a klases skolēni apkopoja fotogrāfijas no saviem arhīviem. Tās papildināja skolotājas Inas skatījums uz dažām vietām un mūsu bijušās skolotājas Solvitas Alksnes brīnišķīgie mākslas darbi. Līdz ar to izveidojām mazu ieskatu Latvijas dabā un skaistākajās vietās.

Novembrī pabeidzām zīmēt franču skolēnu portretus, vadoties no atsūtītajiem aprakstiem.

http://www.slideshare.net/baibaluk/hello-france

Saņēmām franču skolēnu zīmējumus un salīdzinājām tos ar savām fotogrāfijām. Burvīgi!

Bez tam gatavojam materiālus, lai parādītu rudeni Latvijā, izejot cauri piecām maņām. Ceram, ka izdosies interesanta video filmiņa.

Skolotāja Baiba

 

Oktobris etwinning projektā

 Oktobra tēma – „See” („Redzēt”)

Projekta plānā paredzēts, ka katra valsts iepazīstina ar karogu, tā vēsturi. 3.a klasīte zīmēja, kā viņi redz mūsu karoga vēsturi. Par to izveidoju mazu filmiņu.

Nākošais uzdevums: īsumā aprakstīt sevi, protams, angliski. Šos aprakstus saņēma Francijas skolas pārstāvji. Mēs, savukārt, saņēmām viņu aprakstus. Angļu valodas stundā skolotājas Ivetas vadībā katrs centās pārtulkot saņemto aprakstu. Tagad brīvlaikā visi zīmējam, kādu mēs redzam projekta sadarbības partneri, vadoties pēc atsūtītā apraksta (frančiem brīvlaiks jau ir no 18.oktobra – divas nedēļas).

Bez tam visi dalībnieki veidoja projekta logo. Tagad četri labākie no katras valsts sacenšas, lai iegūtu labākā logo statusu, līdz ar to tas kļūtu par projekta oficiālo logo.

Tiksimies novembrī!

Mūsus karogs

Skolotāja Baiba

Sense Europe

 Ar septembri 3.a klase skolotāju Inas Baižas, Baibas Lukaševičas un Ivetas Lapiņas vadībā uzsāka starptautisku projektu interneta vidē „Sense Europe” (Sajūti Eiropu). Projektā iesaistījušās sešu valstu 10-12 gadu veci skolēni. Mūsu sadarbības partneri ir no Varšavas Polijā, Cluj-Napoca Rumānijā, Ely Apvienotajā Karalistē, Saint Brice Sous Foret Francijā, Nikaia Grieķijā.
Līdz marta mēnesim mēs apskatīsim piecas sajūtas- redzi, dzirdi, garšu, smaržu, tausti. Mēģināsim pastāstīt un parādīt ar dažādiem materiāliem, kā mēs saprotam šīs maņas, kā tās raksturo katru valsti.
Projekta galvenais mērķis – sadarbība starp Eiropas valstu skolēniem, svešvalodu praktiskā pielietošana.
Esam jau paveikuši pirmo darbiņu – īsa prezentācija par Ropažiem. Gribējām ieskaņot fotoattēlu aprakstus, bet šoreiz vēl mūsu tehniskās iespējas bija nepietiekošas. Taču mums ir jāveic daudz darbiņu, tāpēc gan jau mūsu jaunie draugi dzirdēs arī mūsu balsis.
Jau pirmajā darba mēnesi saskārāmies ar politiskām problēmām. Grieķijas pārstāve, diemžēl, ir spiesta piedāvāt savu daļu citai kolēģei, jo politiskās  un finanšu situācijas dēļ viņai neļauj darboties ar šīs vecuma grupas bērniem. Žēl, jo viņa ir lietpratēja IT lietās.

Projekts notiek Etwinning darba virsmā. Ceru, ka drīz būs pieejama saite uz to. Pagaidām mūsu darbiņš ir redzams Youtube.
Lai mums veicas!

Angļu valodas skolotāja Baiba Lukaševiča