Comenius projekts

Mana Norvēģija

 

Spēlējam latviešu spēles

Spēlējam latviešu spēles

Maija sākumā Ropažu vidusskolas skolotājas Vineta Šķerberga un Baiba Lukaševiča devās uz Norvēģijas pilsētiņu Rena, kas atrodas valsts austrumu daļā. Tās bija kārtējas mūsu Comenius projekta skolu pārstāvju tikšanās.

Projekta darba sanāksmes parasti notiek savstarpējās sapratnes gaisotnē un tās dod labu pieredzi, kā veidot un organizēt pasākumus, kas jāveic līdz nākošai tikšanās reizei. Šoreiz projekta koordinatori Spānijas pārstāvji varēja mūs iepriecināt ar ziņām no Briseles. Portugāles aģentūra bija izvirzījusi mūsu projektu, lai iepazīstinātu Eiropas Savienības komisiju ar paveikto un iecerēm. Fernanda no Portugāles un Manuels no Spānijas godam pārstāvēja mūs visus Briselē. Mums par to liels prieks, jo katra no sešām skolām ir ieguldījusi jau gana daudz darba kopējā rezultāta sasniegšanā.

Mazliet par to, kādu mēs iepazinām Norvēģiju. Skolot.Vineta jau ceturto reizi viesojas šajā zemē, bet man tā bija pirmā tikšanās. Līdz ar to man nebija izveidojies „standarta” priekšstats: Norvēģija – fjordu un ledāju zeme. Man iepatikās garākā valsts upe Glomma, lielākais ezers Mjēsa, mazpilsētiņas Hamara, Elverona, Rena. Hamara mūs sagaidīja ar vasaru, mazpilsētiņas mierīgumu, kaut gan Lilehammeras ziemas olimpisko spēļu laikā šajā pilsētiņa notika ātrslidošanas sacensības. Glommas ieleja pavērās mūsu acu priekšā, kad bijām uzrāpušies kalnā, kas ir 617 m v.j.l.  Pirmais, ko ievērojām Renā – skaistā koka guļbūves baznīca. Pāris dienas vēlāk dažiem no dienvidu zemju skolēniem bija iespēja pirmo reizi mūžā „satikties” ar sniegu. Elveronā atraktīvais gids iepazīstināja mūs ar Meža muzeju.

 

Norvēģu skolotāja māja kalnos

Norvēģu skolotāja māja kalnos

Visi ir daudz dzirdējuši par Norvēģijas augsto dzīves līmeni. To mēs arī izjutām, viesojoties Martas un Ola Pettera Holmsu mājās (šoreiz arī skolotāji dzīvoja viesģimenēs, ne tikai skolēni).  Toties izjutām arī super augstās cenas veikalos. Varējām atļauties iegādāties tikai pāris suvenīru.

Mana Norvēģija – tās būs atmiņas par vasaru, pavasari, ziemu (tieši tādā kārtībā) īsā laika periodā; tas būs priekšstats, ka cilvēki šajā zemē ir mierīgi, izpalīdzīgi, ļoti labi angļu valodas zinātāji.

Projekta koordinatore Ropažu vidusskolā

Baiba Lukaševiča

Pages: 1 2 3 4 5 6 7