Comenius projekts


Rudenīgās noskaņas Kiprā

Skolas direktore kronē mūsu čempionu

Skolas direktore kronē mūsu čempionu

No 7. līdz 11.novembrim  Ropažu vidusskolas septiņu cilvēku delegācija atradās Comenius projekta grupas vizītē Nikozijā. Šoreiz tālajā ceļojumā devās trīs skolotājas – Baiba Lukaševiča, Silvija Kantāne, Evija Milzarāja-un četri skolēni – Zane Bērziņa, Laura un Ieva Lapiņas, Klāvs Šķerbergs.

Šajā tikšanās reizē iepazināmies ar katras skolas paveikto mājas darbu – pašu izdomāto sporta spēli, idejām paraolimpiskajai dienai katrā skolā; analizējām pirmā projekta gadā paveikto. Protams, fiksējām nākošos mājas darbus līdz vizītei Bulgārijā.

Ceļojums izvērtās samērā garš, jo lidojumi turp un atpakaļ pagāja garās stundās, gaidot gan Frankfurtē, gan Atēnās nākošo pārlidojuma laiku. Bet šīs stundas pagāja interesantās sarunās, atmiņās par darba dienās redzēto.

Šoreiz vizītes iespaidus varam sadalīt divās daļās – tas, ko redzēja skolotājas un tas, ko piedzīvoja skolēni. Man kā delegācijas vadītājai patika tikšanās organizācija. Viesģimenes sagaidīja mūsu skolēnus Larnakas lidostā un atdeva mums atpakaļ atgriešanās dienas rītā viesnīcā vai lidostā. Mēs, skolotājas, varējām brīvi justies sarunās ar kolēģiem no pārējām piecām valstīm.

Sporta diena skolā aizrāva visus – skolotājus un skolēnus. Aizkustinošā atklāšanas ceremonija, spēļu prezentācijas – organizētas pārdomāti un tā, lai iegūtu visi. Starpbrīžos mūsu meitenes izcēlās ar volejbola spēles prasmi. Mazie kiprieši ātri izklīda pēc māsu Lapiņu sitiena, bulgāru zēni ar apbrīnu sekoja Zanes, Lauras un Ievas volejbola spēles tehnikai.  Un visam pa vidu Sirtaki.

Nākošā diena bija ieplānota emocionāla, ar skolēnu priekšnesumu antīkajā amfiteātrī. Diemžēl (kaut gan kipriešiem par lielu prieku, jo beidzot sausā vasara bija pagājusi) visu izjauca lietus. Uzvedumu, kas atainoja antīko olimpisko spēļu pieccīņu, noskatījāmies sporta zālē, bet lietus pārņemtais amfiteātris ļāva tikai domās saistīt uzvedumu ar vēsturisko vietu.

Nikozija_Antīkais teātris netālu no Limasolas

Trešā darba diena bija veltīta vēsturiskām noskaņām. Apmeklējām Kipras Vēstures muzeju, pastaigājāmies pa Nikozijas ārpus mūru un iekšpus mūru daļu. Diemžēl Kipra sāpīgi uztver jebkuru jautājumu, kas skar salas daļu, ko ir okupējusi Turcija.

Atgriežoties mājās, jutāmies kā pēc olimpiskajām spēlēm. Mājinieku gaviļu saucieni turpat jau pusnaktī lidostā mūsu emocijas pacēla vēl augstākā pakāpē. Tagad jebkuram skolēnam skolā ir iespēja piedalīties nākošo uzdevumu izpildē, līdz ar to nopelnīt vietu  skolas delegācijas sastāvā vizītēm uz Bulgāriju un Portugāli.

Comenius projekta koordinatore Ropažu vidusskolā

Baiba Lukaševiča

Pages: 1 2 3 4 5 6 7