Konkursu nolikumi

Aicina pietiekties erudīcijas konkursam “Eksperiments” un pārliecināties, ka fizika nav tikai formulas

 8.un 9. klašu skolēni aicināti pieteikties Latvenergo koncerna fizikas erudīcijas konkursam ”Eksperiments”. Fizika nav tikai formulas, tāpēc konkursā jaunieši varēs iepazīt tās aizraujošāko pusi, pētot, kā cilvēks tikai ar diviem pirkstiem var pacelt 100 kg vai kā iespējams caurdurt piepūstu balonu, to nesabojājot. Turklāt papildus dalībnieki sacentīsies par galveno balvu – ceļojumu visai komandai uz siltajām zemēm. Pieteikšanās no 8. līdz 19. februārim www.eksperiments.lv

Lai piedalītos konkursā, jāizveido komanda, kurā ir pieci skolēni un viens skolotājs-konsultants, un jāreģistrē tā konkursa portālā – jo savlaicīgāk komanda būs pieteikta, jo vairāk laika atliks pirmo iesildīšanās jautājumu atbildēšanai. “Eksperimentā” aicināti startēt arī tie jaunieši, kuri līdz šim nav cītīgi pievērsušies fizikas apgūšanai – visbiežāk interese par fiziku rodas tieši pēc dalības erudīcijas konkursā.

Erudīcijas konkurss notiks klātienes un neklāties kārtās – vispirms visi dalībnieki risinās uzdevumus un veiks praktiskus eksperimentus konkursa portālā. Savukārt vēlāk spēcīgākās komandas jau tiksies pusfināla kārtās Rīgā un fināla spēlē televīzijas kanālā LNT. Konkurss notiek no februāra līdz maija sākumam. Nolikums un ieskats pagājušā gada konkursa norisē www.eksperiments.lv.

 

 

Latvijas Lauku foruma un   biedrības “Media Gids”  konkurss skolēniem- Laiks laukiem 2015!

Konkursā aicināti piedalīties 1. -12. klašu skolēnus  un aktīvi izzināt un pastāstīt citiem, kas notiek mūsdienīgos laukos. Balva saturiski atbilstošāko un radošāko darbu autoriem ir ekskursija visai klasei 500 EUR vērtībā. 

 Konkursa mērķis ir  sekmēt skolēnu izpratni par dzīves un nodarbinātības iespējām 21. gadsimta laukos, kā arī veicināt uzņēmējdarbības un lauku tūrisma popularizēšanu jauniešu vidū, tādejādi veicinot skolēnu izpratni un interesi par mūsdienīgas dzīves veidošanu un uzņēmējdarbības iespējām laukos, kā arī par tradicionālām kultūrvēsturiskām lauku dzīves vērtībām. 

Aicinām atbalstīt daudzveidīgu un dažādu aktivitāšu popularizēšanu laukos, it sevišķi jauniešu vidū. Tāpēc pamudinām jauniešus un padalāmies ar informāciju saviem radiem, draugiem, paziņām un kolēģiem, lai arī tie iesaista savus bērnus.

Pielikumā iedvesma: https://youtu.be/WfO0k156Ry0

Nolikums

 

CSDD rīkotais konkurss 6. – 8. klašu skolēniem “Gribu būt mobils”

Konkurss notiks četros posmos:

-no 2015. gada 12. oktobra līdz 22. novembrim – priekšsacensības un neklātienes kārta;

-no 2016. gada 11. janvāra līdz 18. martam – klātienes kārtas septiņos Latvijas reģionos (pusfināls un fināls).

 Lai piedalītos konkursā, komandai, sākot ar 2015. gada 28. septembri mājas lapā www.bērniem.csdd.lv, jāaizpilda pieteikuma anketa (online sistēmā), izmantojot linku no konkursa banera vai arī mājas lapā www.gribubutmobils.lv.

 Pieteikušās komandas saņems pieejas atslēgas, uzdevumu veikšanai konkursa mājas lapā www.gribubutmobils.lv. Pieejas atslēgas tiks nosūtītas uz pieteikumā norādīto e-pastu ne ātrāk par 12.10.2015.

 

Video konkurss jauniešiem “Pārspēj CSDD reklāmu – 2015” (9.-12.kl)

Lasīt nolikumu:

http://www.jaunatneslietas.lv/component/content/article/16-jaunumi/2163-video-konkurss-jauniesiem-parspej-csdd-reklamu-2015

Stādu audzēšanas konkurss “Dārznīca”

Stādu audzētāju biedrība izsludina pieteikšanos stādu audzēšanas konkursam „Dārznīca”. Konkursā aicināti piedalīties visu Latvijas skolu 1. – 6. klašu skolēni un viņu skolotāji.
Pieteikties konkursā varat aizpildot pieteikuma anketu sekojošā adresē: http://ej.uz/darznica2015
Pieteikšanās ir atvērta no 17.02.2015., un tā tiks slēgta mirklī, kad tiks rezervēti visi izplatīšanai paredzētie stādu audzēšanas komplekti (kopskaitā 2000). Taču, ja nepaspēsiet pieteikties savlaicīgi, varat piedalīties konkursā arī ar saviem stādu audzēšanas materiāliem, savukārt visus konkursa dokumentus būs iespējams lejuplādēt konkursa mājalapā.

Konkursa nolikumu, kā arī sīkāku informāciju par konkursu varat atrast mājaslapā: www.darznica.lv

 

Ekskursiju projektu konkurss “Pētīsim un izzināsim Latvujas vēsturi” 5.-8.kl.

Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs ziedo  50 000 CAD   ekskursiju projekta „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!” īstenošanai.

Pateicoties Latviešu Monreālas sabiedriskam centram, arī šogad  izsludinām ekskursiju  projektu konkursu „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!”. Izplānojiet maršrutu pa Latviju, aprakstiet, kādus kultūrvēsturiskos objektus un vietas vēlaties apskatīt, un, iespējams, tieši Jūsu skola, klase vai klašu grupa saņems finansējumu braucienam interesantā ekskursijā!

Gaidīsim pieteikumus no klasēm, klašu grupām un skolēniem vecumā no 5. – 8.klasei.

Pieteikuma iesniegšanas termiņš 1.04.2015

Vairāk par konkursa noteikumiem lasiet Ekskursiju_projektu_konkurss_2015.