Karjeras izglītības pasākumi Ropažu vidusskolā Ēnu dienā 2018

Šajā gadā Ēnu dienā, kā jau ierasts,  daļa skolēnu devās ēnot sev interesējošās profesijas gan pašvaldībā, gan ārpus novada.

Savukārt ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros un sadarbībā ar Skolas padomi visiem skolā palicējiem bija iespēja izglītoties karjeras jautājumos, tiekoties ar dažādu profesiju un amatu pārstāvjiem.

Daudzveidīgas karjeras izglītības iespējas un dažādās darba pasaules iepazīšana tika piedāvāta visām klašu grupām pasākumu ciklā „Mana karjera”. 7.-12. klašu skolēni tikās ar vienu no pazīstamākajiem meteorologiem Latvijā Tomu  Brici. Tā kā viņs ir gan meteorologs, gan žurnālists, guvām ieskatu abās profesijās. Pētnieks sniedza daudzveidīgu informāciju par sava darba specifiku, nepieciešamo izglītību un karjeras iespējām Latvijā. Skolēni guva priekšstatu par dažādām meteoroloģisko pētījumu metodēm un tika  iepazīstināti ar meteoroloģiskajiem un klimata pārmaiņu procesiem Latvijā un pasaulē.

Skolas padomes priekšsēdētāja Silvija Apse iepazīstināja ar pārtikas produktu vairumtirgotāja darbu, ar procesā iesaistītajiem amatiem. Skolēni guva arī priekšstatu par mārketinga un loģistikas speciālistu darbu un nepieciešamajām personiskajām kvalitātēm.

Skaņu inženieris Imants Cīrulis sniedza ieskatu dažādajās nozarēs, kurās nepieciešamas šīs jomas speciālistu zināšanas un prasmes. Uzzinājām daudz jauna un interesanta par latviešu inženieru panākumiem.

Par militārās karjeras iespējām aizraujoši stāstīja mūsu pašu skolēns, 19. Zemessardzes bataljona zemessargs Ēriks Auzenbahs. Skolēni uzzināja gan par nepieciešamajām zināšanām un fizisko sagatavotību, lai dienētu NBS, gan par iespējām jau tagad darboties jaunsardzē un no 18 gadu vecuma arī zemessardzē.

6.- 8. klašu skolēni varēja arī izvēlēties iepazīties un praktiski iejusties lietvedes darbā kopā ar Solvitu Zvilnu, savukārt ar pavāra profesijas noslēpumiem, ar dažādu mūsdienīgu ēdienu gatavošanu un pavārmākslas radošo pusi 1.-4. klases iepazīstināja Madara Fanija Benga.

Ar interesi 1.-3. un 5. klašu skolēni klausījās mūsu absolventes Paulas Ozoliņas stāstīto par angļu valodas skolotājas darbu Ķīnā, par kultūru atšķirībām un kopīgo.

1.a klase tikās ar Gunti Laurinu, kurš šoreiz iepazīstināja bērnus ar biškopja arodu, ar izmantojamajām ierīcēm un daudzveidīgiem biškopības produktiem.

2.- 6. klasēm bija arī iespēja izjautāt volejbola treneri Lauri Iecelnieku, kopā ar viņa audzēkņiem no Murjāņiem iejusties īstā volejbola treniņā, iepazīstot sportista ikdienas darbu.

Arī turpmāk gan ēnu dienā, gan arī citā laikā dosim skolēniem iespēju tikties ar iedvesmojošiem cilvēkiem, iepazīt dažādu profesiju un amatu stiprās puses un arī grūtības, lai katra šāda tikšanās sniedz jaunu pieredzi un jaunas zināšanas.

Velga Rotberga-Bleija