Uz Ferrāru, kam nav nekāda sakara ar Ferrari

Boloņa, Verona, Paduja, Venēcija, Florence – pazīstamas vietas gan no vēstures studijām, gan atceroties daudzus Šekspīra darbus. Atklājums mums, trim skolotājām, – Ferrāra , skaista viduslaiku un Renesanses sajūtu pilna pilsētiņa stundas braucienā no Boloņas – Emilia-Romagna apgabala centra Itālijā. Vēl pārsteigtākas mēs bijām uzzinot, ka nekādu Ferrari nebūs (piedodiet, mazliet būs gan).

No 10. līdz 16.maijam skolotājas Baiba Lukaševiča, Iveta Lapiņa un Ramona Poga devās uz Itālijas pilsētu Ferrāra, lai tiktos ar Erasmus+ projekta “Only One World, Don’t Waste It” partneriem un pārrunātu projekta gaitu, lai novērtētu darbības pirmo gadu un lemtu par turpmāko sadarbību.

Projekta skolu koordinatori nolēma, ka galvenais projekta ieguvums ir projekta atvērtība, aktīva sadarbība ar vietējām pašvaldībām, ar vecākiem. Veiksmīgas ir izdevušās tikšanās Spānijā, Bulgārijā un Latvijā. Skolēni un skolotāji ir daudz mācījušies viens no otra, uzzinājuši par citu tautu kultūru un vēsturi; esam apguvuši dažādus veidus, kā izmantot nolietojušās lietas otrreiz; esam iedrošinājuši viens otru būt atbildīgiem par dabas resursu saudzēšanu.

Skolu pārstāvji secināja, ka turpmāk nepieciešama ciešāka komunikācija skolēnu starpā. Rudenī skolēniem dosim iespēju uzturēt kontaktus, izmantojot Skype. Tā mūsējie veidos sarunu tiltu ar Ferrāras Tehniskās koledžas audzēkņiem.

Piecu dienu laikā iepazināmies ar reģiona vēsturiskajiem objektiem. Ferrārā mūs iepriecināja viduslaiku un Renesanses laika tipiskās ieliņas. Izstaigājām Lielo pili (Castella Estense). Sāpīgi bija redzēt 2012.gada zemestrīces sekas – sienu un griestu zīmējumi bija nolīmēti ar maziem papīra gabaliņiem, lai aizsargātu zīmējumus no tālākas plaisāšanas. Pašlaik pietrūkstot līdzekļu restaurācijai.

Vienu dienu veltījām burvīgas pilsētiņas Komakkio (Comachio) apskatei. Tās valdzinājums ir kanāli, kas ļauj izbaudīt mierīgāku atmosfēru kā Venēcijā. Iespaidīga ir arī 9 gs.celtā Pompozas abatija.

Paguvām ieskatīties Palio de Ferrara atklāšanas pasākumā – karogu metēju sacensībās; vērojām Ferrari parādi Tūkstoš jūdžu brauciena posmā Ferrārā un antīko auto parādi; apbrīnojām, kā divas reizes nedēļā vakaros no astoņiem līdz desmitiem pilsētas baznīcu draudžu komandas mēģina uzvedumu Palio de Ferrara noslēguma pasākumam maija beigās. Komandu sastāvā galvenokārt bija skolu jaunieši.

Rudenī darbība projektā sāksies ar jaunu sparu. Mums priekšā vēl daudz uzdevumu un vairākas vizītes.

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu.

Projekta koordinatore

Baiba Lukaševiča

IMG_1476 IMG_1574 IMG_1622 IMG_1658 IMG_1781 IMG_1818