Valodu mēnesis Ropažu vidusskolā

Aprīlis jau ilgāku laiku tradicionāli Ropažu vidusskolā ir bijis valodu mēnesis, un tā arī bija šogad. Pirmā nedēļa tika veltīta krievu un vācu valodu un kultūru izzināšanai. Lasījām, zīmējām, atbildējām uz āķīgiem jautājumiem, piedalījāmies viktorīnās un protams, cepām un ēdām pankūkas, dzērām tēju no patvāra ar barankām. Nu bija ļoti „horošo” !

Otrā nedēļa bija iezīmēta angļu valodas zīmē. Turpinājām jauko tradīciju, kad 12. klases skolēni vadīja rotaļas un spēles mazākajiem skolas biedriem – jautrība visiem bija garantēta. Garajos starpbrīžos dziedājām karaoke. Lasījām grāmatas kopā, lielākie ar mazākajiem. Protams, netika aizmirstas arī nopietnas lekcijas un interaktīvas nodarbības. 10. klases skolēni domāja par dzīves jēgu un veidoja savas dzīves manifestus. Arī sporta stundās šajā nedēļā komunicējām angliski. Mums patika jaunie izaicinājumi!

Lieldienu nedēļa aizritēja svinot latviešu valodu. Svinējām ar viktorīnām un olimpiādēm. Īpašs uzsvars šoreiz bija uz latviešu valodu un kultūru pasaules valodu kontekstā, kā mūsu dzimto valodu uztver un saprot citi, ar ko esam īpaši, atšķirīgi un tādējādi, – vērtīgi un interesanti citiem?

Mēnesi noslēdzām ar valodu festivālu. Svinējām daudzas valodas, kuras šobrīd mācās vai jau ir apguvuši mūsu skolas skolēni un skolotāji. Ieklausījāmies un pamēģinājām lietuviešu valodu kopā ar bibliotekāri Laimdotu un mācījāmies par unikālo Blis simbolu valodu kopā ar skolas logopēdi Aiju.

Bija krāsaini un neaizmirstāmi valodu mēneša svētki, kā liecina arī karodziņi, kurus skolēni veidoja ar mākslas skolotāju Daci par godu šiem svētkiem!