Garšīgi, izzinoši, radoši…

Marta mēnesī  4.a klases skolēni  devās aizraujošā  interaktīvā ceļojumā fizikas un dabaszinību pasaulē  Bērnu zinātnes centrā ”TehnoAnnas pagrabi”. Sajūtu pasaule tur ir apgūstama  un aptverama darbībās, kas apvieno mākslu, zinātni un rotaļu. Radošu izziņas procesu veicina neparastā ekspozīcija, bet tumšais labirints liek pārvarēt bailes un rosina orientēties pēc taustes. Planetārija apmeklējums ļāva iztēlē apceļot zvaigznājus, un ķīmijas amfiteātrī  uzzināt un redzēt, kā rodas un kā izskatās uguns tornado.

Pēc tam ekskursanti devās uz muzeju, kurā valda šokolāde. Nogaršojuši  dzērienu no milzīgas šokolādes strūklakas, bērni gida pavadībā veica interaktīvu ceļu no kakao pupiņas līdz pat šokolādes izstrādājumiem, kurus ražo uzņēmums „Laima”.

Radošajā šokolādes darbnīcā katrs kļuva par savas izdomas realizētāju un  Meistaru. Iepazinuši, kā sauc, pārbaudījuši, kā garšo visas daudzās izejvielas, bērni ķērās pie darba, lai pagatavotu katrs savas konfektes, iesaiņotu tās kastītēs un vēlāk dāvinātu saviem tuviniekiem un draugiem.

„ Mums ļoti patika šī ekskursija”, stāsta bērni, „patika izpausties radoši, patika, ka mums atļāva darīt pašiem. Bija interesanti uzzināt, kā taisa zefīru, redzēt, kā strādā īstie darbinieki, veidojot apaļās šokolādes bumbiņas. Šī bija lieliska ekskursija!”

                                                                                   Skolotāja Elita Strazdiņa un 4.a klases skolēni