Zoo “Rakši”

12. oktobrī 1.a klase devās mācību ekskursijā uz zoo “Rakši”.

            Mūs sagaidīja kamieļi, lamas, alpakas, ēzelītis, kazas un truši – kopumā vairāk kā simts dzīvnieku.

         Interesants bija gida stāstījums. Katram dzīvniekam ir savs vārds! Uzzinājām par dzīvnieku īstajām mājām pasaulē, to sadzīves, ēšanas paradumiem, rakstura īpatnībām. Piemēram: ēzelītis baidās pats no savas ēnas, bet kamielim Sultānam gids katru dienu dod buču, citādi Sultāns apvainojas un negrib ēst.

           Redzējām divu nedēļu jaunus lamu mazuļus. Daudzas alpakas staigā brīvībā pa visu zoo teritoriju. Tās ir, atnācējos, ieinteresētas un droši nāk klāt. Labprāt ļaujas paglaudīt. To kažoks ir biezs un mīksts.

          Ļoti interesanta bija, gandrīz 1 km garā, pastaiga ar lamām un alpakām. Katri divi bērni, pavadā veda vienu dzīvnieku. Sākumā sajūtas bija nedaudz nedrošas, bet jau pusceļā bērni savu dzīvnieku sauca vārdā, glaudīja un pat sarunājās.

           Nobeigumā pacienājām dzīvniekus ar speciālu barību. Pastaiga un dzīvnieku barošana bija jaunas prasmes apgūšana un laba pieredze!     

            Paldies zoo “Rakši” darbiniekiem par interesanto ekskursiju un iespēju, šeit Latvijā, gandrīz kā mājas apstākļos, iepazīties ar šiem dzīvniekiem.