“Erasmus+” vizīte Grieķijā

No 9. – 13. novembrim starpskolu stratēģiskā projekta „Only One World,Don’t Waste It” mūsu skolas komanda sešu cilvēku sastāvā piedalījās vizītē Eleftheroupoli, Grieķijā.

Tās bija piecas darba un iespaidu pilnas dienas. Piedalījāmies dažādās darbnīcās- veidojām plakātus no pašu savākta dabas materiāla, kopīgi sportojām, veidojām video par darbu vizītes laikā, prezentējām savu veikumu, caur spēlēm un uzdevumiem iepazinām Grieķijas dabu un vēsturi.

Reģionā ir izveidots Vides izglītības centrs, ko atbalsta Izglītības ministrija. Centrs izstrādājis dažādas programmas skolēniem, studentiem. Programmas, kur iepazīst Grieķijas dabu, vēsturi. Arī mēs darbojāmies centra speciālistu vadībā divu dienu garumā – iepazīstot teikas, vēsturi, kopīgi spēlējot spēles, veicot uzdevumus. Pēc kāda uzdevuma veikšanas, arī Filippi reģiona senā amfiteātra apkārtnē kāda no priedēm nes Māras vārdu. Interesanti bija darboties kastaņu audzē- izbaudījām to, kā ir uzticēties komandas dalībniekiem, darbojoties aizsietām acīm.

Vizītes laikā iepazinām grieķu vēsturi. Tā sniedzas 4000-5000 gadu atpakaļ. Iepazinām gan Eleftheroupoli, gan netālu esošo Kavalu, Filippi seno amfiteātri. Apmeklējām vietu, kur pirmo reizi Eiropā tika veikta kristīšana, tā ir Svētās Lidijas baznīca.

Grieķijā darbojas divas biodegvielas ražotnes. Paralimnio ražotnē mums izstāstīja un parādīja biodegvielas ražošanas procesu. Biodegvielas ieguvē tiek izmantotas saulespuķu, sojas un rapša sēklas, ko piegādā vietējie zemnieki.

Nozīmīgs dabas objekts atrodas Serres prefektūrā, 65 km attālumā no Kavalas. Tās ir Alistrati alas. Tās atklātas vien 1978.gadā. Šīs alas ir vienas no garākajām Grieķijā, iespējams pat Eiropā. Alas mūs pārsteidza ar savu plašumu un krāšņumu. Vietām stalaktītu un stalagmītu veidojumi sasniedz pat 8 m.

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu

PB090020 (Large)

PB100068 (Large)