Erasmus+ Ropažos

Marta mēneša pēdējā nedēļā Ropažu vidusskolā notika starptautisks pasākums: starpskolu stratēģiskā projekta “Only One World, Don’t Waste It” (Tikai viena pasaule, nepiesārņo to) mācību tikšanās Ropažos. Mūsu uzdevums: uzņemt 7 valstu pārstāvjus, pavisam kopā 23 skolotāji un 23 skolēni, organizēt projektā definētos pasākumus: “ Atkritumu otrreizēja izmantošana”, “Mežs un saimnieciskā darbība”.

Piecu dienu laikā mēs nodarbinājām ciemiņus no rīta līdz vakaram. Tikšanās ar skolas kolektīvu kopējā rītā; mazs koncerts; tikšanās ar vietējo pašvaldību; radošās darbnīcas, kurās piedalījās arī mūsu čaklās pensionāres un vecāku pārstāvji; “Oglītes” koncerts; vēstures nodarbība “Rodenpoys” puišu vadībā; iepazīšanās ar atkritumu enerģijas izmantošanu “Getliņos”; īsa ekskursija pa Rīgu; aktivitāte “No sēklas līdz mēbelei” kokaudzētavā/kokzāģētavā “Norupe”; iepazīšanās ar bērnudārzu “Annele”, mūzika un mākslas skolu “Rodenpoys”, ar idejām, kā darboties āra klasē; starptautisks mačs futbolā, kuru organizēja skolēni; iespēja baudīt vēso un mitro Latvijas pavasari Siguldā; un, protams, noslēguma ballītes skolēniem un skolotājiem.

Ko ciemiņi teica, pirms devās prom:

  • Mūsu skola ir ļoti skaista.
  • Mēs esam laimīgi, jo mums apkārt ir skaista daba, miers, klusums, putnu balsis, dabas skaņas.
  • Mūsu skolēniem ir fantastiskas iespējas nodarboties ar viņiem interesējošām lietām un tas neprasa no vecākiem lielus finansiālos līdzekļus.
  • Mūsu skolēni ir KLUSI un ļoti organizēti, viņi ir brīvi, viņi jūt, ka mēs viņiem uzticamies.
  • Mēs mākam strādāt komandā.
  • Ropaži ir maza zaļa saliņa apkārt esošo mežu ielokā.
  • Rīga ir burvīga pilsēta zaļumu ieskauta, jo, tiklīdz izbraucām no pilsētas, tā 30 minūtes autobuss brauca tikai pa mežu.
  • Mēs esam sagādājuši ciemiņiem grūtu uzdevumu nākotnei – būs neiespējami noorganizēt kaut uz pusi tik pilnvērtīgu tikšanos.

Paldies vecākiem, kas uzņēma viesstudentus, jo nebija viegli saskaņot individuālās vēlmes ar iespējām!

Paldies pašvaldībai par atbalstu transporta un citu aktivitāšu nodrošināšanā, paldies šoferīšiem par raitu autobusu ritējumu!

Paldies Kultūras centra darbiniekiem par telpu nodrošinājumu un veiksmīgu koordināciju.

Paldies vietējam organizācijām un uzņēmumiem, iepazīstinot viesus ar sevi, paēdinot, radot mājīgu atmosfēru!

Paldies visam Ropažu vidusskolas kolektīvam – gan pedagogiem, gan tehniskajiem darbiniekiem, par darbošanos projekta aktivitātēs, par skolas ikdienas darba nodrošinājumu ekstrēmos apstākļos!

Visiem tā mums bija laba pieredze plašu pasākumu organizācijā. Mēs ceram uz veiksmīgu sadarbību turpmākā projekta darbībā.

Baiba Lukaševiča

Projekta koordinatore Ropažu vidusskolā

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu