Mūsējām meitenēm uzvara!

Otrdien, 27.janvārī  Mārupes Sporta centrā norisinājās Pierīgas novadu skolu komandu sacensības volejbolā meitenēm vecākajā – A grupā (vidusskolas vecums ar noteikumu, ka piedalīties drīkst divas meitenes no pamatskolas). Šajās sacensībās piedalījās 4 komandas, jo pēdējā brīdī savu dalību atsauca Zvejniekciema vidusskolas komanda, kuru bija skārusi gripas epidēmija.

Turnīra formāts līdz ar to tika mainīts un 4 komandām nācās izspēlēt apļa turnīru, spēlējot katrai ar katru, un tad, pēc uzrādītajiem rezultātiem norosinājās spēles par vietām.

Pirmajā spēlē Ropažu vidusskola tikās ar pagājušā gada čempionēm Mārupi, kas solīja grūtu un spraigu cīņu. Spēle iesākās līdzīgi un spēles rezultāts auga vienmērīgi, līdz notika lūzums, mūsu meitenēm demonstrējot lielisku sniegumu, īpaši izceļoties Laurai Lapiņai un piepalīdzōt pārējām komandas spēlētājām Mārupes vidusskola tika salauzta un pirmais sets tika pārliecinoši uzvarēts ar 25:10 un arī turpinājumā Mārupes vidusskolai netika atstātas ne mazākās cerības uz uzvaru un uzvara arī otrajā setā ar 25:16. Turnīrs iesākts ar pārliecinošu uzvaru pār pagājušo gadu čempionēm, kas meitenēm deva lielu pārliecību pār saviem spēkiem. Otrajā spēlē Ropažu vidusskola tikās ar Ādažu vidusskolu un tika izcīnīta vēl pārliecinošāka uzvara – ar 2:0 (25:4, 25:9), kas Ropažu meitenēm jau nodrošināja vietu finālā. Trešajā spēlē meitenes neapstājās pie sasniegtā un turpinot demonstrēt pārliecinošu sniegumu, neatstāja ne mazākās cerības arī Siguldas VĢ pa setiem 2:0 (25:7, 25:12).

Finālā nācās atkal tikties ar Mārupes vidusskolu, kur Mārupes meitenes jau demonstrēja pārliecinošāku sniegumu, bet ar to tāpat bija par maz, lai Mārupes meitenes varētu pacīnīties par uzvaru  pret lielisku un stabilu sniegumu demonstrējošajām Ropažu meitenēm, nepalīdzēja mājiniecēm arī lielais skatītāju atbalsts, kas izdarīja spiedienu uz Ropažu komandu, bet parādot raksturu un stabilitāti arī fināls tika uzvarēts ar 2:0 (25:18, 25:15) un zelta medaļa rokās! 3.vieta Ādažu vidusskolai, 4. vieta Siguldas VĢ. Neapšaubāmi komandas līderes cienīgu sniegumu demonstrēja Laura Lapiņa, un arī pārējās meitenes līderes iedvesmotas turēja līdzi un katra paveica savu darbu komandas labā, lai pārliecinoši izcīnītu 1.vietu. Komandā spēlēja Laura Lapiņa, Ieva Lapiņa, Zane Dalbiņa, Annija Dalbiņa, Mairita Baltiņa, Žaklīna Bogdanova. Liels prieks par meiteņu sniegumu laukumā, kā arī ir redzams, ka iegūldītais darbs nes arī augļus: ka varam, ja gribam sportā sacensties ar lielajām Pierīgas vidusskolām, pat atstājot tās aiz sevis – Mārupes vidusskola, Ādažu vidusskola, Siguldas VĢ, kurās ir nesalīdzināmi vairāk bērnu un lielāka spēlētāju izvēle. Galvenais ir ticēt un trenēties, tad rezultāts neizpaliks. Paldies jāsaka arī volejbola trenerēm par meiteņu sagatavošanu Dacei Ozoliņai, Ilzei Liepiņlauskai, Sandai Liepiņlauskai.

Un, kas vēl ir interesanti un domāju arī pieminēšanas vērts, – laikam jau tomēr māsās ir spēks, jo līdz šim vienmēr, kad Ropažu vidusskolu ir pārstāvējušas māsas, tā mums vienmēr ir bijis čempiontituls: tā tas bija Zandas Mičules un Andas Mičules laikā, tā tas turpinājās Ilzes Liepiņlauskas un Sandas Liepiņlauskas laikā un tagad ir māsu Lauras un Ievas Lapiņu laiks un atkal Ropažu vidusskolai ir uzvara!

   Artis Bogdāns,

Ropažu vidusskolas sporta skolotājs