Izzinoša, jautra un ļoti interesanta ekskursija

     17.05.2014. 5. klase brauca tālu prom no Ropažiem – uz Igauniju. Mūsu klase pirmo reizi devās ekskursijā ārpus Latvijas. Ceļš bija garš, tomēr jautrs un ļoti interesants. Autobuss bija ērts un komfortabls. Ar mums kopā brauca arī 4.a klase un daži vecāki. Pa logu varējām apskatīt burvīgas ainavas. Skolotāja Zaiga visu ceļu mums stāstīja par Latviju un Igauniju, mācīja dažādus vārdus igauņu valodā un stāstīja par dabu.

     Pirmā pietura un apskates objekts bija Piusas alas. Tur vispirms skatījāmies īsu filmiņu, kurā guvām informāciju par alu vēsturi un to iemītniekiem – sikspārņiem, kuri pārziemo alās. Mazākie sikspārņi ir tikai vīnogas lielumā. Tur mitinās arī taureņi. Sikspārņi ziemā aizmieg, un viņiem apstājas sirds, bet , kad ārā atkal ir silts, viņi atdzīvojas. Filmiņa bija krievu valodā, un skolotāja Zaiga mums tulkoja. Alas bija ļoti skaistas, tajās bija auksts, bet ne tik auksts, lai varētu nosalt. Dziļi alās nedrīkstēja doties, tur bija nožogojumi, bet tik un tā ir vērts tās redzēt. Piusas alu apkārtne ir ļoti skaista, mēs devāmies skraidīt pa milzīgiem, augstiem balto smilšu kalniem. Tas visiem patika. Uz vienas no nogāzēm bija uzzīmēta liela smilšu sirds – laikam kāds mīlnieku pāris to bija uzzīmējis savā kāzu gadadienā. Mēs basām kājām skrējām lejā un augšā, bijām piekusuši un laimīgi. Pēc tam mēs nopirkām saldējumu un uzkāpām mājiņas, kas no augšas izskatījās pēc sikspārņa ar izplestiem spārniem, terasē.

       Mūsu nākamais objekts bija Tartu zinātnes centrs AHAA. Tur bija fantastiski, tur bija viss, ko var vēlēties bērns. Pats labākais bija, ka skolotāji mūs visus palaida vienus pašus dzīvoties pa visu AHAA centru divas stundas. Tur bija milzumdaudz atrakciju, kurās varējām redzēt, izjust un uzzināt dažādas fizikas un citas likumsakarības – spoguļistaba – mulsinoša, smieklīga un jautra, lidošanas simulators, grimstošais kuģis, kurā bija grūti noturēt līdzsvaru, ritenis, ar kuru var braukt pa virvi, svarcelšanas pārbaudījums, ūdensšautras, cālēni, kuru izšķilšanos varējām redzēt, un daudz, daudz citu aizraujošu, neparastu, interesantu lietu, parādību un eksperimentu. Mums patika arī kafejnīca, kurā runājām angliski, lai nopirktu saldējumu vai pusdienas.

       Tad devāmies apskatīt Tartu vecpilsētu – skaisto strūklaku „Studentu skūpsts”, Igaunijas universitāti, Eņģeļu tiltu, zem kura varēja iedomāties kādu vēlēšanos, Velna tiltu, dažādus pieminekļus un skulptūras, jocīgo Buču kalniņu, pirmo Tartu teātri, uzkāpām augstākajā Tartu vietā – Domkalnā.

       Nemanot bija pienācis laiks mājupceļam. Visi bijām noguruši, bet apmierināti. Atgriezāmies vēlu vakarā, un pie skolas mūs sagaidīja mūsu mīļie vecāki. Šī bija jaukākā ekskursija, patiešām lieliska. Brauciens bija jautrs, atraktīvs, stilīgs un veiksmīgs. Mēs gribam pateikt paldies skolotājām par šo interesanto, jauko dienu.

5. klases skolēnu iespaidus rakstā apkopoja Elita Strazdiņa

DSC_2208 (Large) DSC_2269 (Large) DSC_2298 (Large) DSC_2306 (Large) DSC_2398 (Large)