Ceturtie lasa un vērtē – Literatūras gada balvas žūrija

    Otro gadu pēc kārtas Ropažu vidusskolas ceturtās klases piedalās Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotajā lasīšanas maratonā. Šajā projektā piedalījās tikai 3 Latvijas skolas – Rīgas Franču licejs, Ropažu vidusskola un pamatskola „ Rīdze”.

     Šoreiz darbs nebija no vieglajiem. Mēneša laikā bērniem vajadzēja izlasīt 4 grāmatas un sniegt savu vērtējumu par tām, kā arī veidot  savu ilustrāciju. Šogad , salīdzinot ar iepriekšējo gadu, grāmatas bija īpaši sarežģītas gan apjoma, gan satura ziņā. Bērni nenobijās, un katrs par izlasīto iespaidos dalījās  lasīšanas stundās.

      Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūrā Latvijā. Par bērnu žūrijas balsojuma līderi kļuva Luīzes Pastores grāmata „Maskačkas stāsti”.

   Ropažu vidusskolas 4.klasēs šajā lasīšanas maratonā čaklākie bija Mārtiņš Zuters (4.b), Ilvita Liepiņa (4.b), Kadrija Uzulēņa (4.b), Justīne Daniela Zvilna (4.b), Alise Grāmatiņa (4.a), Eva Guļevska (4.a ).

     Prieks par to, ka bērni paralēli mācībām prot atrast laiku grāmatu lasīšanai!

     Par balvām- bērnus  12.maijā  gaida tikšanās ar grāmatas „Maskačkas stāsti” autori Luīzi Pastori un mākslinieku Reini Pētersonu, bet  bērnu žūrijas (4.kl.skolēnu) vērtējumi un  zīmējumi apskatāmi www.laligaba.lv/skolenu- galerija.

     Un tas vēl nav viss! Kā balva par piedalīšanos grūtajā maratonā  un čaklo lasīšanu būs … ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku!

     Prieks lasīt un tad baudīt tikšanās prieku ar autori, mākslinieku un jauno bibliotēku!

Sk. Ingrīda Ginovska

IMG_2032 (Large) IMG_2051 (Large) IMG_2053 (Large) IMG_2054 (Large)