Vitamīnu disko dejas salātu bļodā

     Kurš gadalaiks Latvijā cilvēkus visvairāk lutina ar vitamīniem? Protams, rudens! Rudenī mūsu klimatiskajos apstākļos dārzos un laukos nogatavojas raža. Augļi, dārzeņi, saknes ir vitamīnu, vasaras saules un zemes spēka pilni. 

     Mēs zinām, ka esam augoši cilvēki, tāpēc ir svarīgi, lai mūsu organisms uzņemtu pietiekami daudz vērtīgu  barības vielu un vitamīnu.

     Kādu dienu nolēmām, ka noderīgo var apvienot ar patīkamo. Mums ļoti gribējās klases vakaru, bet, lai tas būtu pavadīts saturīgi, vajadzēja izdomāt tēmu, notikumu, piepildīt šo jautro vakaru  ar kaut ko noderīgu.

     Tā nu nolēmām organizēt „Vitamīnu disko dejas salātu bļodā” jeb – paši izzināt, paši gatavot, paši uzservēt, paši prezentēt un paši mieloties. Darbojāmies paši ar savām rokām, centāmies vaiga sviedros un sanāca tik garšīgi, ka varēja mēli nokost līdz ar to ēdienu.  Sadalījāmies komandās, galdi bija ļoti skaisti noformēti ar dažādām ēdamām un neēdamām lietām. Skatieties fotogrāfijās!

     Komandas bija labi strādājušas, saplānojot un izveidojot kopīgu salātu un citu gardumu galdu. Katrai komandai sanāca citāds un savdabīgs galda rotājums un noformējums. Bija interesanti klausīties, kā katras komandas katrs dalībnieks pastāstīja, kas ir sagatavots, kādus vitamīnus slēpj galdā servētie ēdieni un sulas, ko labu tie dod mūsu veselībai.

     Vakars paskrēja vēja spārniem un bija ļoti jautrs. Pēc kārtīga, apbrīnojami garšīga un veselīga mielasta sekoja dārzeņu un augļu nepieradinātās modes skate un dejas. Vēlāk – spēles un rotaļas.  

     Domājam, ka šādi pasākumi ir ļoti vajadzīgi un svarīgi, jo mēs ne vien uzzinājām, kādi ir veselīgākie ēdieni, bet arī iemācījāmies tos paši pagatavot, vingrinājāmies sadarboties komandās, neparasti uzservēt galdus, interesanti pastāstīt cits citam par veselīgu pārtiku un galu galā – nogaršojot visu sagatavoto, mēs secinājām – tas, ko paveicām, ir daudz skaistāk, garšīgāk un veselīgāk nekā ierastie skolu klases vakari ar čipsiem, saldumiem, kolu un cukurotajām  limonādēm! Turklāt – visam pāri valdīja īsta jautrība un prieks.

5. klases vārdā Elvis Bērziņš un skolotāja Elita